Esparsette Faser, 15 kg (Nature's Best) jetelovina pro všechny typy koní

Kód: 8805925
793 Kč / ks 708,04 Kč bez DPH 52,87 Kč / 1 kg
Skladem v ČR (1 ks)

Esparsette Faser je  vhodný doplněk pro každého koně, zejména pak pro těžce krmitelné, kojící,  ve sportovní zátěži nebo koně trpící poruchou trávení. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Esparsette Faser je  vhodný doplněk pro každého koně, zejména pak pro těžce krmitelné, kojící,  ve sportovní zátěži nebo koně trpící poruchou trávení. 

Esparsette Faser je velmi chutný pro koně a je zvláště cenný z hlediska výživy. Esparsette se v Německu pěstuje jako krmná rostlina již od 16. století a používá se ke krmení koní. Název Esparsette původně pochází z francouzštiny a znamená „zdravé seno“.

Esparsette Faser se skládá z celé a jemně vysušené rostliny Esparsette (vičenec ligrus).

Esparsette (vičenec ligrus) je jetelovina, která patří mezi luštěniny a obsahuje speciální třísloviny, tzv. taniny. Díky nimž je velmi vhodným doplňkem u koní, které jsou náchylní k vodnaté stolici a průjmu. Přírodní složky a taniny, které jsou obsahem Esparsette Faser, mohou mít také pozitivní vliv na zdraví střev koní, protože během dlouhodobého krmení se může vyvinout prostředí nepřátelské vůči parazitům.

Esparsette Faser neobsahuje melasu ani konzervační látky a má velmi nízký obsah škrobu (<0,1%). Díky těmto vlastnostem je Esparsette Faser také vhodné pro koně s metabolickými problémy.

Doporučené dávkování:
Množství krmení na koně s tělesnou hmotností 600 kg / den

Staří a těžce krmitelní koně 0,3 - 1,0 kg
Začervení koně: 0,3 - 1,3 kg
Sportovní koně: 0,5 - 1,3 kg
Rekreační koně: 0,2 - 1,0 kg
Chovné klisny: 0,5 - 1,3 kg

Doplňkové parametry

Kategorie: Nature's Best
Hmotnost: 15 kg
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
M Avatar autora | 21.2.2024
spokojenost, všichni moji koně řezanku dobře žerou, velka výhoda že není v ničem namočená melasa oleje atd.....
5
ID Avatar autora | 17.9.2020
Koně po něm vypadají moc dobře.
5
T Avatar autora | 13.8.2020
Jedna z nejhezčích a nejvoňavějších řezanek ... Kobyla po ztrátě hříběte hezky nabírá zpět kondici a svalovinu... Dobře toto krmení žere a určitě v tom budeme pokračovat,mohu jen doporučit ????????
5
IS Avatar autora | 13.7.2020
Používám u mladé kobyly, kterou jsem koupila od chovatele v dezorátním stavu - červi, vši a dýchací problémy. Přidávám cca hrst do krmení. Původně jen kvůli tomu, aby kobyla při krmení nehltala a více prosliňovala. Jako vedlejší efekt, byl nárůst svaloviny. Mám již druhé balení a určitě to není poslední.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: