Zdravý žaludek u koní

Zdravý žaludek u koní je důležité téma, a to zejména v souvislosti s krmením.

Koně jakožto býložravci jsou životně nastaveni na neustálý příjem malých dávek krmiva bohatého na vlákninu a chudého na bílkoviny. Koliky a metabolické problémy nás znovu a znovu upozorňují na skutečnost, že trávicí systém u koní je vysoce sofistikovaný, ale zároveň velmi citlivý. Krmný management se tak musí těmto potřebám přizpůsobit. 

zaludek_PR

Proto by mělo platit jednoduché pravidlo:

Objemové krmivo má přednost před koncentrovaným krmivem tedy jádrem. Bohužel se tímto pravidlem dnešní krmný management často neřídí. Objemové krmivo s hrubou strukturou by mělo být koním podáváno před jádrem, aby koně netlačilo v žaludku.

Žvýkání objemového krmiva podporuje tvorbu slin u koní, čímž se usnadní trávení krmné směsi. Větší objemy jádra nemohou být v trávicím traktu koně dostatečně zvlhčeny trávicími šťávami, tlačí pak v žaludku jako připečený pecen, a výrazně hůře se tráví. V takovém případě by měla být denní dávka jadrného krmiva rozdělena nejlépe do 3 porcí v průběhu dne.


Výběr produktů pro koně s citlivým žaludkem:

Höveler PUR.Gastro, granule díky složení podporuje především zdravý žaludek u koní.  ... více o PUR.Gastro

Derby Gastro Forte je vhodný doplněk pro všechny koně, kteří jsou náchylní k žaludečním problémům. ... více o Gastro Forte

Nature’s Best Esparsette Faser je  vhodný doplněk pro těžce krmitelné koně trpící poruchou trávení.  ... více o Esparsette Faser  

Höveler Western Puxx prodlužuje dobu žvýkání a skvěle podporuje optimální trávení u koní. ... více o Western Puxx


Pro dobré zažívání také blahodárně působí podávání kaší. Skvělým doplněk může být např. Herba Mash z řady Equinova, který je nezbytnou součástí jídelníčku koně s trávicími problémy: průjem, žaludeční vředy, riziko koliky, zácpa či chronické střevní onemocnění. Obsahuje směs bylin prospívající zažívacímu traktu u koně. Dalším doplněk může být také Höveler Beeren Mash. Jedná se o bezobilnou kaši s bezinkou a ostružinami.Obsahuje složky, které upravují zažívání a mohou mít pozitivní účinek jak na žaludek tak na střeva.

herba_mash

Beeren-Mash

Zdravy_zaludek_u_koni

napsáno: 28.7.2020

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení