Leinsamen Goldgelb, 1,3 kg (Nature's Best) zlaté lněné semínko

Kód: 1030188
310 Kč / ks 276,79 Kč bez DPH 206,67 Kč / 1 kg
Skladem do 14 dnů

Leinsamen Goldgelb - zlaté lněné semínko je vhodné v době přelínání a pro koně náchylné ke kolikám. Zlaté lněné semínko je obzvláště důležité zejména obsahem omega-3 nenasycených mastných kyselin. Nejenže je zlaté lněné semínko cenným zdrojem vápníku, zinku, niacinu, vitamínu E, F, B , ale obsahuje také vysoký podíl draslíku a rozpustnou i nerozpustnou vlákninu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Leinsamen Goldgelb (Nature's Best)  - zlaté lněné semínko, balení: 1,3 kg kbelík

krmný doplněk pro koně


Vhodné v době přelínání a pro koně náchylné ke kolikám.

Vlastnosti:

  • zcela přírodní
  • na 99,9% čisté 
  • bohaté na omega-3 mastné kyseliny
  • ideální pro přípravu mashe

Složení: 100% zlaté lněné semínko

Doporučené denní dávkování:

  • Pony a malý kůň - 30 g
  • Velký kůň (cca 600kg) - 50 g
  • Starší koně - 60 - 70 g

Příprava:

  • Semínko by mělo být před krmením uvařené, pak může být zkrmováno v množství 100 g na den. Pokud chcete dosáhnout co nejvyššího množství slizu, doporučujeme semínko během vaření důkladně míchat.
  • Semínko můžete krmit i nevařené. Doporučujeme však v takovém případě semínko nadrtit nebo namlít. Tím z něho získáte maximum.
  • Samozřejmostí je dostatek pohybu, kvalitního sena (pastvy) a čerstvé pitné vody. Tím zajistíte správnou funkci střev a efektivnější působení lněného semínka.

Kdy je potřeba zařadit zlaté lněné semínko do krmení?

Zlaté lněné semínko se používá při krmení koní odnepaměti. Díky vysokému obsahu polynenasycených mastných kyselin mají obzvláště dobrý vliv na metabolismus tuků. To se velice rychle projeví na lesklé a kvalitní. Semínko můžete krmit po celý rok, zejména v době přelínání.

Nutriční zajímavosti zlatého lněného semínka:

Díky slizu, který obsahuje, je lněné semínko osvědčeným krmivem pro podporu pravidelného trávení. Zlaté lněné semínko je ideální pro přípravu typické kaše (mashe) po kolice nebo pro prevenci kolikových stavů. Cenné omega-3 mastné kyseliny podporují metabolismus lipidů a díky své speciální struktuře snižují riziko zánětlivých procesů v těle.

Výhody zlatého lněného semínka pro vašeho koně:

Leinsamen Goldgelb od Nature's Best je lněné semínko, které lze snadno smíchat s obvyklým krmivem v množství až 100 g na koně na den. Recepty na mashe jsou díky němu obzvláště chutné a jsou vítaným zpestřením i v zimě.

Jak se liší zlaté lněné semínko od hnědého?

Jak se zlatá lněná semínka odlišují od těch běžných hnědých?

Oproti hnědému semínku mají jemnější oříškovou chuť a výraznější vůni. Zlaté lněné semínko je obzvláště důležité zejména obsahem omega-3 nenasycených mastných kyselin. Nejenže je zlaté lněné semínko cenným zdrojem vápníku, zinku, niacinu, vitamínu E, F, B , ale obsahuje také vysoký podíl draslíku a rozpustnou i nerozpustnou vlákninu.


Aktualizace textu 9.2.2021

Doplňkové parametry

Kategorie: Nature's Best
Hmotnost: 1.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: